Rehabilitacja osób starszych

rehabilitacja osób starszychWraz z wiekiem jesteśmy coraz bardziej narażeni na wszelkie zwyrodnienia, przeciążenia i urazy oraz idący za nimi ból. Nie oznacza to jednak, że z takim stanem rzeczy trzeba się pogodzić. Rehabilitacja osób starszych to program nakierowany na poprawę samopoczucia, zdrowia i sprawności. Dobierane do potrzeb każdego pacjenta zabiegi, ćwiczenia i inne działania pozwalają znacznie dłużej cieszyć się pełnią życia i pomagają wrócić do sprawności po kontuzjach.

Na czym polega rehabilitacja osób starszych?

Rehabilitacja osób starszych może obejmować szereg działań nakierowanych na poprawę ruchomości i redukcję bólu – począwszy od ćwiczeń i masaży, a skończywszy na zaawansowanych zabiegach np. krioterapii, magnetoterapii czy laseroterapii. Dotyczy też różnych obszarów – wskazana może być zarówno rehabilitacja szyi i kręgosłupa, jak i stawu biodrowego, kolan oraz wielu innych części ciała. Wykwalifikowani fizjoterapeuci zatrudnieni w Centrum Medycznym Alpejska pomagają w ustaleniu odpowiedniego planu leczenia w zależności od dyskomfortu lub schorzeń, z jakimi zmaga się pacjent oraz zaleceń lekarza prowadzącego. Regularnie i właściwie prowadzona rehabilitacja osób starszych to sposób na to, by długo zachować młodość oraz niezależność mimo zaawansowanego wieku.

Rehabilitacja osób starszych w Centrum Alpejska – Warszawa, Wawer

Centrum Alpejska mieści się w Warszawie, w dzielnicy Wawer. Jako rozbudowana klinika fizjoterapeutyczna oferujemy wiele metod leczenia, prowadząc m.in. kompleksową rehabilitację osób starszych. Zapraszamy do kontaktu, jeśli interesują Państwa nasze usługi.