Masaże lecznicze, kręgosłupa – Warszawa

Masaże należą do zabiegów fizjoterapeutycznych polegających na stosowaniu odpowiednich ruchów i nacisku na różne części ciała w celu uzyskania pożądanych efektów profilaktycznych i leczniczych w różnych stanach chorobowych.

Masaż to świadome, sprężyste odkształcanie tkanek przez masażystę. Celem masażu jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę podskórną i tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny i poprawa funkcjonowania oraz metabolizmu w/w tkanek i narządów. Masaż oddziałuje również pośrednio na głębiej położone narządy wewnętrzne.

W CMA oferujemy następujące rodzaje masaży:

 

Masaż (45 min lub 30 min)

Masaż terapeutyczny (obejmuje różne rodzaje masaży leczniczych, w tym: masaż klasyczny, terapię mięśniowo-powięziową punktów spustowych, masaż powięziowy, masaż tkanek głębokich, masaż segmentarny. Wpływa na rozluźnienie mięśni, poprawę ukrwienia i trofiki w tkankach. Masaże lecznicze stosuje się m.in.: w bólach migrenowych, w bólach kręgosłupa różnego pochodzenia, w chorobach narządu ruchu, w zmianach przeciążeniowych i zwyrodnieniowych).

 

 

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy, a także poprawia ukrwienie. Zasysanie, czyli terapia podciśnieniem, pomaga również w leczeniu schorzeń takich jak bóle pleców i kręgosłupa oraz w stanach napięcia mięśniowego.

Masaż antycellulitowy bańką chińską stosowany jest u osób, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem. Zabieg ten wspomaga przepływ limfy, poprawia krążenie i trofikę tkanek, działa pobudzająco na skórę, poprawiając m.in. redukcję cellulitu, jędrność skóry.

 

 

Masaż limfatyczny ręczny

Masaż limfatyczny ręczny to terapia przeciwobrzękowa likwidująca nadmiar zgromadzonej chłonki w naczyniach limfatycznych. Wskazaniami do masażu limfatycznego są: zaburzenia krążenia żylno-limfatycznego np. po operacjach ortopedycznych; obrzęki i wysięki limfatyczne, pacjenci onkologiczni po zabiegach mastektomii.

 

 

 

 

Masaż relaksacyjny z elementami aromaterapii

Rodzaj masażu likwidujący nadmierne napięcie mięśniowe. Działa odprężająco powodując zmniejszenie zmęczenia i poprawę nastroju.

Wskazania do masażu relaksacyjnego to: stres, depresja, napięcia nerwowe, nerwica, ogólne przemęczenie organizmu.

 

 

 

 

 

 

Masaż limfatyczny mechaniczny

Jest to masaż uciskowy, który zalecany jest szczególnie w czasie tzw. obrzęków limfatycznych. Jego zadaniem jest usprawnienie pracy układu krwionośnego, jak również limfatycznego. W tym celu wykorzystywany jest specjalistyczny aparat do drenażu limfatycznego . Podczas zabiegu dochodzi do naprzemiennego wpuszczania powietrza do specjalnych mankietów, a następnie jego wypuszczaniu w danym czasie.

 

 

 

Masaż pleców Warszawa 

Masaż pleców to skuteczna metoda terapeutyczna, która może pomóc w łagodzeniu różnego rodzaju dolegliwości, jak również w zmniejszeniu poziomu stresu. W kontekście masażu leczniczego zabiegi wykonywane są między innymi w celu złagodzenia napięć mięśniowych, które często są wynikiem złej postawy, siedzącego trybu życia lub przeciążenia fizycznego. Wykonując masaż pleców i masaż grzbietu, terapeuta dobiera odpowiednie techniki, które sprzyjają rozluźnieniu i odprężeniu całego ciała.

W Centrum Medycznym Alpejska wykonujemy różne rodzaje masażu leczniczego. Możesz zapisać się na masaż pleców telefonicznie lub mailowo. Nasza oferta masażu pleców skierowana jest do mieszkańców Warszawy i okolic. Świadczymy profesjonalne usługi wykonywane przez wykwalifikowanych masażystów, którzy dobierają odpowiedni rodzaj terapii do wymagań i potrzeb pacjenta. Przed przystąpieniem do masażu specjalista przeprowadzi więc z pacjentem wywiad, dotyczący zaobserwowanych dolegliwości, aby dokładnie określić, jaki rodzaj masażu będzie najlepszy w konkretnym przypadku.

 

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług w Centrum Medycznym Alpejska. Dogodna lokalizacja naszego Centrum zapewnia bardzo dobre skomunikowanie z różnymi punktami na mapie miasta Warszawa.