Wiek przedszkolny i szkolny to okres intensywnego rozwoju dziecka. Najważniejszym zadaniem w tym czasie jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem możliwości rozwojowych. Stymulowanie i pobudzanie tego rozwoju odbywa się poprzez właściwe stosowanie formy ruchu. Gimnastyka korekcyjna, jest szeroko rozumianą formą zajęć profilaktycznych. Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Prawidłowa postawa ciała ma decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Właściwe i w odpowiednim czasie podjęte działania korekcyjne zapobiegają powstawaniu, pogłębianiu i utrwalaniu się wady postawy i wynikającym w następstwie tego schorzeniom organizmu.

Cele ogólne:
- eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa,
- eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe,
- działanie profilaktyczne w celu nie dopuszczenia do powstania w/w wad postawy,
- kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała, zapewnianie dzieciom
wszechstronnego rozwoju ciała.

Centrum Medyczne Alpejska przygotowało dla Państwa pociech w wieku przedszkolnym i szkolnym indywidualnie dopasowany program fizjoterapii w profilaktyce i w leczeniu wad postawy. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług.