Kąpiel i masaż wirowy Warszawa

Hydroterapia, dział fizjoterapii, inaczej wodolecznictwo, akwaterapia (łac. aqua = woda) – metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody. Akwaterapia wpływa korzystnie na układ krążenia, układ nerwowy oraz wiele innych narządów organizmu. Powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie narządów oraz łagodzi ból.

Wirówka Warszawa – wskazania i korzyści

Masaż wirowy przeprowadzany jest w specjalnych wanienkach, które mogą różnić się od siebie kształtem i głębokością. Wanna do masażu wirowego wyposażona jest w urządzenie o napędzie mechanicznym, wprowadzające wodę w ruch wirowy, który oddziałuje na skórę powierzchniowo, powodując lekkie podrażnienia i zwiększając przekrwienie. 

Podstawowym założeniem masażu wirowego jest wykorzystanie ruchów wody do masażu całego ciała lub konkretnych obszarów. Woda w wirówce generuje pulsacyjne fale, które przenikają przez skórę i docierają do głębszych warstw mięśni. To działanie przypomina delikatny, ale jednocześnie skuteczny masaż głęboki, pozwalając na rozluźnienie spiętych mięśni, zwiększenie elastyczności tkanek i poprawę krążenia krwi.

Masaż wirowy pomaga w redukcji napięć mięśniowych. Wibracje generowane przez wirowe ruchy wody przenikają do mięśni, łagodząc napięcia i uwalniając zablokowane obszary. Wirówka sprzyja także poprawie krążenia krwi. Pod wpływem fal pulsacyjnych dochodzi do lepszego dotlenienia tkanek, co sprzyja stymulacji procesów regeneracyjnych.

Kąpiel wirowa wykonywana jest również w celach relaksacyjnych.  Dzięki delikatnym i przyjemnym ruchom wody, sesje w wirówce pozwalają na odprężenie ciała i umysłu, co jest istotne w walce z codziennym stresem i napięciem

Wirówka w Warszawie – zapisz się na zabieg

Wskazania do masażu wirowego obejmują szeroki zakres schorzeń, takich jak bóle mięśniowe i stawowe, problemy z krążeniem, stany zapalne, a także dolegliwości związane z przeciążeniem układu mięśniowo-szkieletowego. Jest to również skuteczna metoda wspomagająca rehabilitację po urazach czy operacjach ortopedycznych. Na wirówkę można zapisać się w Warszawie w naszym centrum CMA.

W naszej ofercie można znaleźć zabiegi wodne w postaci kąpieli wirowych dla kończyn górnych i dolnych oraz masażu wirowego - wibracyjnego Aquavibron.

Zapraszamy serdecznie do naszego Centrum Medycznego Alpejska w Warszawie.