Prof Tomasz Targowski

Kierownik Kliniki i Polikliniki Geriatrii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, której misją jest diagnostyka i leczenie chorób wpływających na pogorszenie stanu zdrowia osób starszych, planowanie pielęgnacji i rehabilitacji seniorów oraz poprawa komfortu życia w przypadku chorób przewlekłych i nieuleczalnych.

Specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych, specjalista geriatrii.

W 2011 roku otrzymał tytuł profesora nauk medycznych z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przewodniczący Komisji ds. Stopni i Tytułów w Radzie Naukowej Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Członek Narodowej Rady Geriatrii i Gerontologii.
Prof. Tomasz Targowski zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, układu oddechowego: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP), astma oskrzelowa, gruźlica, mukowiscydoza, odma płucna, pylica płuc, zapalenie oskrzeli i płuc, sarkoidoza, a także niewydolność oddychania, która jest wskazaniem do leczenia tlenem. To najbardziej doświadczony pulmonolog, który przyjmuje w Centrum Medycznych Alpejska.

Prof. Tomasz Targowski to także znakomity geriatra. Do starszych pacjentów podchodzi z troską i odpowiednim szacunkiem, dzięki czemu czują się oni komfortowo podczas każdej wizyty. Jeżeli potrzebny Państwu lekarz dla seniorów to jest to najlepszy wybór, na jaki można się zdecydować. Zapraszamy do Centrum Alpejska w Warszawie.