Masaże lecznicze, kręgosłupa – Warszawa

Masaże należą do zabiegów fizjoterapeutycznych polegających na stosowaniu odpowiednich ruchów i nacisku na różne części ciała w celu uzyskania pożądanych efektów profilaktycznych i leczniczych w różnych stanach chorobowych.

Masaż to świadome, sprężyste odkształcanie tkanek przez masażystę. Celem masażu jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę podskórną i tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny i poprawa funkcjonowania oraz metabolizmu w/w tkanek i narządów. Masaż oddziałuje również pośrednio na głębiej położone narządy wewnętrzne.

W CMA oferujemy następujące rodzaje masaży:

 

Masaż (45 min lub 30 min)

masaże wykonywane są według różnych technik w zależności od zaleceń fizjoterapeutów i indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

 

 

 

Masaż Aquavibron

masaż wibracyjny (Aquavibron) sprawdza się, przy bólach kręgosłupa i międzyżebrowych, wszelkiego rodzaju stanach po urazach, zwłaszcza tkanek miękkich, reumatoidalnym zapaleniu stawów, zanikach, bólu mięśni, przykurczach, zaburzeniach krążenia obwodowego. Jego działanie jest bardzo proste. Na końcu specjalnego węża, przez który przepuszcza się wodę, zamocowana jest gumowa membrana. W zależności od regulacji ciśnienia przepływu wody membrana wibruje, a częstotliwość jej drgań może być bardzo delikatna, średnia lub silniejsza (od 30 do nawet 3000 Hz). Do wyboru są różnego rodzaju membrany, które dobiera się do konkretnego schorzenia. I tak: płaska świetnie nadaje się do masażu małych grup mięśni, a ze specjalną wypustką (tzw. guzkiem) – dużych grup mięśniowych. Membraną z kolcami efektywnie masuje się tkanki podskórne, poprawia ona też ukrwienie obwodowe, natomiast z grzebieniem i pięciokulkowa działa rozluźniająco, dlatego sprawdzą się one przy przykurczach, czy w stanach napięcia mięśni. Najlepsze rezultaty przynosi masaż membranami wklęsłymi (w kształcie grzybka czy kielicha), które wytwarzają dodatkowe podciśnienie, dzięki czemu efekt wibracyjny przynosi szybsze i skuteczniejsze rezultaty lecznicze. Masaż wibracyjny ma też działanie przeciwbólowe, bo rozluźnia napięte mięśnie, ponadto poprawia samopoczucie, bo podobnie jak klasyczny masaż relaksuje i uspokaja. Przeciwwskazaniem do wykonania masażu wibracyjnego są wszelkiego rodzaju infekcje, przebiegające z gorączką, ostre stany zapalne, choroba nowotworowa, ciąża. Nie powinno się też tego typu zabiegu wykonywać w przypadku zapalenia żył i tętnic, zaawansowanych żylaków, stwierdzonej miażdżycy lub osteoporozy. Przeciwwskazaniem są też zmiany dermatologiczne, np. trudno gojące się owrzodzenia, ropnie, wypryski.

 

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy, a także poprawia ukrwienie. Zasysanie, czyli terapia podciśnieniem, pomaga również w leczeniu schorzeń takich jak bóle pleców i kręgosłupa oraz w stanach napięcia mięśniowego.

 

 

 

Terapia obrzękowa

Masaż limfatyczny manualny, nazywany inaczej drenażem limfatycznym to zabieg, którego celem jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy, co redukuje obrzęki, niweluje ból. W czasie trwania masażu stosuje się specjalistyczne techniki, polegające na wykonywaniu delikatnych, okrężnych ruchów dłoni, w tym samym kierunku co przepływ limfy.

 

 

Masaż limfatyczny mechaniczny

Jest to masaż uciskowy, który zalecany jest szczególnie w czasie tzw. obrzęków limfatycznych. Jego zadaniem jest usprawnienie pracy układu krwionośnego, jak również limfatycznego. W tym celu wykorzystywany jest specjalistyczny aparat do drenażu limfatycznego . Podczas zabiegu dochodzi do naprzemiennego wpuszczania powietrza do specjalnych mankietów, a następnie jego wypuszczaniu w danym czasie.

Masaż rehabilitacyjny

Masaż rehabilitacyjny ma na celu zmniejszenie bólu i napięcia mięśniowego, a w efekcie poprawę ruchomości opracowywanego obszaru ciała i poprawę samopoczucia pacjenta. Istnieje wiele technik masażu rehabilitacyjnego, których dobór zależy przede wszystkim od problemu, z jakim zgłasza się pacjent oraz jego aktualnego stanu zdrowia. Masaż rehabilitacyjny może być m.in. masażem kręgosłupa. Masaż kręgosłupa zaleca się Pacjentom cierpiącym z powodu zmian zwyrodnieniowych, a także osobom cierpiącym z powodu nadmiernego stresu. Masaż rehabilitacyjny kręgosłupa leczy bóle pleców, pomaga pozbyć się zmęczenia i jest nieocenionym narzędziem w walce z bezsennością.

 

 

 

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług w Centrum Medycznym Alpejska. Dogodna lokalizacja naszego Centrum zapewnia bardzo dobre skomunikowanie z różnymi punktami na mapie miasta Warszawa. Dzielnica Wawer, osiedle Anin to tu mieszka najwięcej naszych Pacjentów.