Masaże należą do zabiegów fizjoterapeutycznych polegających na stosowaniu odpowiednich ruchów i nacisku na różne części ciała w celu uzyskania pożądanych efektów profilaktycznych i leczniczych w różnych stanach chorobowych.

Masaż to świadome sprężyste odkształcanie tkanek przez masażystę. Celem masażu jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę podskórną i tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny i poprawa funkcjonowania oraz metabolizmu w/w tkanek i narządów. Masaż oddziaływuje również pośrednio na głębiej położone narządy wewnętrzne.

W CMA oferujemy następujące rodzaje masaży:

Masaż (45 min), (30 min), (15min)

masaże wykonywane według różnych technik w zależności od zaleceń fizjoterapeutów i indywidualnych potrzeb pacjenta.

Masaż wirowy

w naszym ośrodku stosujemy masaż podwodny kończyn górnych lub dolnych. Zabiegi te wykonujemy w specjalnych wanienkach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody. Kąpiel wirowa kończyn górnych lub dolnych trwa od 20 do 30 minut w temperaturze wody wynoszącej w zależności od wskazań od 35o do 40o C. Kąpiel wirowa łączy w sobie zalety łagodnego masażu i ciepłolecznictwa. Powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie narządów oraz łagodzi ból.

Masaż Aquavibron

masaż wibracyjny (Aquavibron) sprawdza się, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa i międzyżebrowe, wszelkiego rodzaju stany po urazach, zwłaszcza tkanek miękkich, reumatoidalne zapalenie stawów, zaniki, ból mięśni, przykurcze, zaburzenia krążenia obwodowego. ego działanie jest bardzo proste. Na końcu specjalnego węża, przez którego przepuszcza się wodę, zamocowana jest gumowa membrana. W zależności od regulacji ciśnienia przepływu wody membrana wibruje, a częstotliwość jej drgań może być bardzo delikatna, średnia lub silniejsza (od 30 do nawet 3000 Hz). Do wyboru są różnego rodzaju membrany, które dobiera się do konkretnego schorzenia. I tak: płaska świetnie nadaje się do masażu małych grup mięśni, a ze specjalną wypustką (tzw. guzkiem) – dużych grup mięśniowych. Membraną z kolcami efektywnie masuje się tkanki podskórne, poprawia ona też ukrwienie obwodowe, natomiast z grzebieniem i pięciokulkowa działa rozluźniająco, dlatego sprawdzą się one przy przykurczach, czy w stanach napięcia mięśni. Najlepsze rezultaty przynosi masaż membranami wklęsłymi (w kształcie grzybka czy kielicha), które wytwarzają dodatkowe podciśnienie, dzięki czemu efekt wibracyjny przynosi szybsze i skuteczniejsze rezultaty lecznicze. Masaż wibracyjny ma też działanie przeciwbólowe, bo rozluźnia napięte mięśnie, ponadto poprawia samopoczucie, bo podobnie jak klasyczny masaż relaksuje i uspokaja. Przeciwwskazaniem do wykonania masażu wibracyjnego są wszelkiego rodzaju infekcje, przebiegające z gorączką, ostre stany zapalne, choroba nowotworowa, ciąża. Nie powinno się też tego typu zabiegu wykonywać w przypadku zapalenia żył i tętnic, zaawansowanych żylaków, stwierdzonej miażdżycy lub osteoporozy. Przeciwwskazaniem są też zmiany dermatologiczne, np. trudno gojące się owrzodzenia, ropnie, wypryski.

Masaż bańką chińską

masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy, a także ukrwienie. Zasysanie, czyli terapia podciśnieniem, pomaga również w leczeniu schorzeń takich jak bóle pleców i kręgosłupa oraz w stanach napięcia mięśniowego.

Masaż limfatyczny manualny

masaż limfatyczny nazywany inaczej drenażem to zabieg, którego celem jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy, co redukuje obrzęki, niweluje ból. W czasie trwania masażu stosuje się specjalistyczne techniki, polegające na wykonywaniu delikatnych, okrężnych ruchów dłoni, w tym samym kierunku co przepływ limfy.

Masaż limfatyczny mechaniczny

jest to masaż uciskowy, który zalecany jest szczególnie w czasie tzw. obrzęków limfatycznych. Jego zadaniem jest usprawnienie pracy układu krwionośnego, jak również limfatycznego. W tym celu wykorzystywany jest specjalistyczny aparat do drenażu limfatycznego . Podczas zabiegu dochodzi do naprzemiennego wpuszczania powietrza do specjalnych mankietów, a następnie jego wypuszczaniu w danym czasie.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług w Centrum Medycznym Alpejska.

Ceny zabiegów- masaży w CMA

ZABIEGI

CENA
za 1 zabieg

CENA W PAKIECIE
5 zabiegów

CENA W PAKIECIE
10 zabiegów

Masaż (45 min)

100,00 zł

480,00 zł

900,00 zł

Masaż (30 min)

75,00 zł

360,00 zł

675,00 zł

Masaż (15 min)

49,00 zł

283,20 zł

441,00 zł

Masaż wirowy KKG

30,00 zł

144,00 zł

270,00 zł

Masaż wirowy KKD

30,00 zł

144,00 zł

270,00 zł

Masaż Aquavibron (15 min)

37,00 zł

177,60 zł

333,00 zł

Masaż bańką chińską (30 min)

68,00 zł

328,00 zł

612,00 zł

Drenaż limfatyczny KG (30 min)

75,00 zł

360,00 zł

675,00 zł

Drenaż limfatyczny KD (30 min)

75,00 zł

360,00 zł

675,00 zł

Drenaż limfatyczny mechaniczny

50,00 zł

240,00 zł

450,00 zł