Kinezjotaping Warszawa Wawer

Kinezjotaping to metoda fizjoterapeutyczna opierająca się na wykorzystaniu wyjątkowej struktury taśmy elastycznej. Jest metodą wspomagająca proces usprawniania. Zmniejsza dolegliwości bólowe, pobudza uszkodzone mięśnie, likwiduje obrzęki chłonne, koryguje wady postawy, a także poprzez tworzenie przestrzeni podskórnej, poprawia krążenie i drenaż limfatyczny

Działanie kinesiotapingu polega na poprawie funkcjonowania różnego rodzaju tkanek oraz układów naszego organizmu. Można łączyć ją z innymi metodami terapeutycznymi np. terapią manualna, krioterapią, hydroterapią. Taśma wykorzystywana w tej metodzie jest pokryta klejem klasy medycznej oraz pozwala skórze oddychać. . Odpowiednie nałożenie taśmy wspomaga pracę mięśni oraz zapobiega nadmiernemu napinaniu. Taśmy nie zawierają leku, skuteczność metody opiera się na sposobie aplikacji.

Kinezjotaping - Zastosowanie

Kinezjotaping stosuje się przy zaburzeniach równowagi napięcia mięśniowego, wady postawy (np. skoliozy) , schorzeniach układu limfatycznego (obrzęki, opuchlizna), urazach i przeciążeniach więzadeł, ścięgien i stawów (np. bóle kręgosłupa, haluksy, łokieć tenisisty/golfisty, skręcenie stawu skokowego, przy terapii blizn, przy bólach głowy i menstruacyjnych.

Szczególne zalety kinesiotapingu polegają na tym, że można stosować ją w stanie ostrym, podostrym oraz przewlekłym, jest używana w celu zapobiegania powtórnym urazom. Jest bardzo bezpieczna, a efekty uboczne pojawiają się niezwykle rzadko. Doskonała jest także dla dzieci i kobiet w ciąży. Aplikacja działa 24 godziny na dobę. Plaster jest bardzo wytrzymały (nie przeszkadza w kąpieli czy aktywności fizycznej).

Zapraszamy serdecznie do naszego Centrum Medycznego Alpejska.