Centrum Medyczne Alpejska to prywatna klinika rehabilitacji, w której pomoc może uzyskać każdy pacjent troszczący się o własne zdrowie oraz odpowiednią formę fizyczną. Ze względu na to, że jesteśmy kliniką rehabilitacji, specjalizujemy się w leczeniu chorób związanych z narządem ruchu, bólu kręgosłupa oraz schorzeń reumatoidalnych.

Ponadto nasza przychodnia rehabilitacyjna świadczy pomoc medyczną w zakresie chorób układu oddechowego. U nas pacjent może umówić się na konsultację specjalisty pulmonologa, wykonać spirometrię – badanie czynnościowe płuc, bądź skorzystać z inhalacji solankowych, czy z rehabilitacji oddechowej, jak i z indywidualnego programu rehabilitacji POChP.

Oferujemy różne pakiety rehabilitacyjne. Dla pacjentów, którzy potrzebują pomocy od zaraz, ze świeżymi urazami tkanek miękkich lub nagłymi bólami kręgosłupa oferujemy pakiety „Pierwsza Pomoc Fizjoterapeutyczna” oraz „ Pakiet Uraz”. Pacjentom z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa oferujemy „Pakiet Bóle Kręgosłupa”, a dla pacjentów po operacjach np. rekonstrukcji ACL, endoprotezie, czy rekonstrukcji ścięgna Achillesa możemy zaproponować „Pakiet Pooperacyjny”.

Zatrudniamy najlepszych specjalistów z zakresu rehabilitacji, pulmonologii, reumatologii. Dla naszych seniorów, którzy potrzebują szczególnej opieki i specjalistycznej diagnozy w wielu przypadłościach naraz zapewniamy dodatkowo konsultacje u geriatrii. Ponieważ nasza placówka to klinika rehabilitacji, w gronie naszych specjalistów znajdują się również wybitni masażyści oraz fizjoterapeuci, którzy pomagają powrócić do pełnej sprawności – nie tylko po kontuzjach i urazach. Wizyty odbywają się w bardzo przyjaznej, komfortowej dla pacjentów atmosferze. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie podejście do drugiego człowieka – zwłaszcza w przypadku różnych dolegliwości, którym towarzyszy ból. Nasza poradnia rehabilitacyjna zatrudnia specjalistów, którzy wykazują się nie tylko ogromnym doświadczeniem, ale także empatią.

Nasze Centrum Medyczne Alpejska dysponuje zaawansowanym sprzętem, dzięki któremu diagnoza i leczenie przebiega w sposób profesjonalny. Pacjenci oddający się w ręce naszych specjalistów mogą liczyć na prawidłowo wykonane i skuteczne zabiegi. A to wszystko za sprawą nowoczesnych urządzeń do fizykoterapii i kinezyterapii. Zabiegi fizykoterapeutyczne, które proponuje przychodnia rehabilitacyjna, są doskonałą metodą leczenia między innymi takich schorzeń, jak stany zapalne czy obrzęki. Jest to doskonały sposób na zmniejszenie odczuwania skutków zwyrodnienia kręgosłupa. Ponadto wykorzystanie najnowszych technologii przyczynia się do odnowy uszkodzonych tkanek i wpływa pozytywnie na układ odpornościowy człowieka, a także jego pobudzenie. Zabiegi fizykoterapeutyczne to jedne z najchętniej wybieranych świadczeń, które oferuje nasza poradnia rehabilitacyjna.
Korzystając z oferty Centrum Medycznego Alpejska, każdy z pacjentów może liczyć na dogodne warunki lokalowe. Dokładamy wszelkich starań, by w naszej placówce każdy czuł się komfortowo – bez względu na cel wizyty.