Specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych, specjalista geriatrii.

Kierownik Kliniki i Polikliniki Geriatrii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, której misją jest diagnostyka i leczenie chorób wpływających na pogorszenie stanu zdrowia osób starszych, planowanie pielęgnacji i rehabilitacji seniorów oraz poprawa komfortu życia w przypadku chorób przewlekłych i nieuleczalnych.

W 2011 roku otrzymał tytuł profesora nauk medycznych z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przewodniczący Komisji ds. Stopni i Tytułów w Radzie Naukowej Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Członek Narodowej Rady Geriatrii i Gerontologii.
Prof. Tomasz Targowski zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, układu oddechowego: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP), astma oskrzelowa, gruźlica, mukowiscydoza, odma płucna, pylica płuc, zapalenie oskrzeli i płuc, sarkoidoza, a także niewydolność oddychania, która jest wskazaniem do leczenia tlenem. To najbardziej doświadczony pulmonolog, który przyjmuje w Centrum Medycznych Alpejska.

Prof. Tomasz Targowski to także znakomity geriatra. Do starszych pacjentów podchodzi z troską i odpowiednim szacunkiem, dzięki czemu czują się oni komfortowo podczas każdej wizyty. Jeżeli potrzebny Państwu lekarz dla seniorów to jest to najlepszy wybór, na jaki można się zdecydować.