Centrum Medyczne Alpejska

Centrum Medyczne Alpejska

ul. Alpejska 4, Warszawa - Anin

(22) 616 34 72

KINEZYTERAPIA


Centrum Medyczne Alpejska oferuje usługi z zakresu kinezyterapii. Poprzez leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu, nasi pacjenci szybko wracają do zdrowia i odzyskują pełną sprawność. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak dobroczynne działanie przynosi kinezyterapia. Dlatego nasi specjaliści wykorzystują ją nie tylko w trakcie ćwiczeń rehabilitacyjnych, mających na celu przywrócenie pełnej sprawności. Kinezyterapia to także doskonały sposób w postępowaniu profilaktycznym oraz rekreacyjnym. Wszystkie proponowane ćwiczenia dobierane są pod kątem indywidualnych potrzeb i możliwości danego pacjenta. Dobór ćwiczeń uzależniony jest również od tego, jakie jednostki chorobowe ma leczyć.

 

Kinezyterapię stosuje się m.in. w leczeniu:

 

Nasza klinika rehabilitacyjna działa na terenie miasta Warszawa. Posiadamy lokalizację dogodną dla wszystkich mieszkańców osiedla Anin, ale swoje usługi kierujemy również do każdego pacjenta, który chce skorzystać z dobrodziejstw kinezyterapii. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, dzięki którym możliwy jest szybszy powrót do zdrowia. Posiadamy zaawansowany sprzęt do kinezyterapii, który pozwala na przeprowadzanie nowoczesnych i skutecznych terapii. A wszystko to w trosce o naszych pacjentów.

 

li Trening oddechowy – Poprawia koordynację oddechu, elastyczność mięśni oddechowych i całego tułowia, w konsekwencji umożliwia nam wydajniejsze oddychanie.
li Trening sensomotoryczny – Trening sensomotoryczny polega na stymulowaniu odruchowych mechanizmów kontroli ustawienia części ciała względem siebie. Trening ten pozwala na prawidłowe odtwarzanie pamięci ruchowej ciała, co zapobiega m.in. nawrotom dysfunkcji narządu ruchu.Wskazania:
– faza późnej rehabilitacji po urazach, skręceniach, złamaniach oraz po operacjach ortopedycznych
– zapobieganie wadom postawy
li Trening oporowy – Zwiększa siłę i masę mięśni, wytrzymałość kości oraz metabolizm organizmu. Ćwiczenia oporowe prowadzą do wzrostu siły mięśniowej poprzez zmuszanie ich do większej niż zwykle pracy. Takie nadmierne obciążenie pobudza wzrost drobnych białek wewnątrz każdego mięśnia, które grają ważną rolę w możliwościach mięśnia do wytwarzania siły.
li Ćwiczenia na rotorze kończyn górnych i dolnych – Rotory do ćwiczeń to specjalistyczny sprzęt medyczny przeznaczony do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych. Szczególnie polecane są pacjentom z niedowładem kończyn spowodowanym np. udarem. Nowoczesna konstrukcja i precyzyjne wykonanie rotorów zespolonych sprawia, że są one bardzo stabilne, posiadają wygodne uchwyty i można z nich korzystać w dowolnym miejscu, zarówno w szpitalu, jak i w domu. Rotory rehabilitacyjne posiadają regulacje oporu, co pozwala na dostosowanie trudności ćwiczenia do kondycji pacjenta.
li Ćwiczenia manualne dłoni – Ćwiczenia manualne dłoni z wykorzystaniem tablicy do ćwiczeń czynnych i wspomaganych. Zwiększają przede wszystkim ruchomość stawów oraz siłę mięśni dłoni i palców.
li Ćwiczenia czynne w odciążeniu: UGUL, KINESIS – Uniwersalny Gabinety Usprawniania Leczniczego zwany w skrócie UGUL-em to urządzenie do przeprowadzania indywidualnych ćwiczeń wymagających zmniejszenia siły ciążenia i odciążenia niektórych części ciała pacjenta.
li Ćwiczenia instruktażowe – Mają na celu uaktywnienie mięśni i stawów, które nie zostały objęte procesem chorobowym, a także przygotowanie uszkodzonego stawu i uszkodzonej struktury do właściwego funkcjonowania.
li Ćwiczenia z piłkami terapeutycznymi
li Ćwiczenia z taśmami terapeutycznymi
li Ćwiczenia wolne na materacach
li Ćwiczenia na rowerze rehabilitacyjnym
li Gimnastyka ogólnorozwojowa
li Terapia manualna tkanek miękkich – Polega na wykorzystaniu zbioru różnych technik manualnych stosowanych przez fizjoterapeutę, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego. Do metod tych zaliczamy m.in. techniki energizacji mięśni…
li Terapia punktów spustowych – Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Punkty spustowe są to wrażliwe miejsca w mięśniach o wzmożonym napięciu, które są bolesne pod wpływem ucisku i powodują ból promieniujący oraz inne objawy w obszarach ciała odległych od miejsca drażnienia.
li Ćwiczenia indywidualne metodą PNF – PNF to metoda usprawniania polegająca na „torowaniu” nerwowo-mięśniowym. Jej podstawą jest ponowna nauka, tzw. reedukacja motoryczna, stosowana w treningu rozwijającym neuromotorykę, w celu poprawy funkcji ruchowych układu kostno-mięśniowego…
li Ćwiczenia grupowe – Odbywają się w grupach 6 osobowych pod kierunkiem fizjoterapeuty. Grupy dobierane są pod kątem jednostek chorobowych oraz możliwości fizycznych pacjenta.
li Trening aerobowy – jest rodzajem wysiłku tlenowego o stałym ale niewielkim zaangażowaniu siłowym mięśni. Z reguły treningi aerobowe są tak skonstruowane, aby nie przemęczały jednej konkretnej grupy mięśni…