Centrum Medyczne Alpejska

Centrum Medyczne Alpejska

ul. Alpejska 4, Warszawa - Anin

(22) 616 34 72

gimnastyka-korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna


Centrum Medyczne Alpejska przygotowało dla Państwa pociech indywidualnie dopasowany program fizjoterapii w profilaktyce i w leczeniu wad postawy.

Gimnastyka korekcyjna
Wiek przedszkolny i szkolny to okres intensywnego rozwoju dziecka. Najważniejszym zadaniem w tym czasie jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem możliwości rozwojowych. Stymulowanie i pobudzanie tego rozwoju odbywa się poprzez właściwe stosowanie formy ruchu. Gimnastyka korekcyjna, jest szeroko rozumianą formą zajęć profilaktycznych. Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Prawidłowa postawa ciała ma decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Właściwe i w odpowiednim czasie podjęte działania korekcyjne zapobiegają powstawaniu, pogłębianiu i utrwalaniu się wady postawy i wynikającym w następstwie tego schorzeniom organizmu.

Cele ogólne:
– eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa,
– eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe,
– działanie profilaktyczne w celu nie dopuszczenia do powstania w/w wad postawy,
– kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała, zapewnianie dzieciom
wszechstronnego rozwoju ciała.

Koszt – 35 zł/30 min zajęć indywidualnych